Katalog kursów

Łączenie sieci

Opis

Kurs opisuje technologie WAN i usługi sieciowe wymagane przez aplikacje w złożonych sieciach. Kurs umożliwia słuchaczom zrozumienie kryteriów wyboru urządzeń sieciowych i technologii WAN, spełniających wymogi sieciowe. Słuchacze mają możliwość zdobycie wiedzy i umiejętności, jak konfigurować urządzenia sieciowe i rozwiązywać typowe problemy z protokołami łącza danych. Słuchacze mają także możliwość na rozwijanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wdrożenia protokołu IPSec oraz wirtualnych sieci prywatnych (VPN) w złożonej sieci.

Cele szkolenia:

• Zrozumieć i opisać różne technologie WAN oraz korzyści z nich płynące
  • Zrozumieć i opisać działanie oraz korzyści z wirtualnych sieci prywatnych (VPN) i tunelowania
  • Konfigurować i rozwiązać problemy połączeń szeregowych
  • Konfigurować i rozwiązać problemy połączeń szerokopasmowych
  • Konfigurować i rozwiązać problemy tunelowania IPSec
  • Monitorować i rozwiązywać problemy w działaniu sieci przy użyciu sysloga, SNMP i NetFlow
  • Projektować architektury sieciowe:
    • Sieci nieograniczone
    • Centra danych i wirtualizacja