Katalog kursów

Skalowanie sieci

Opis

Kurs opisuje architekturę, komponenty i działanie routerów oraz przełączników w większej i bardziej złożonej sieci. Słuchacze kursu zdobywają wiedzę i umiejętności, jak skonfigurować zaawansowane funkcje routerów i przełączników, jak implementować bardziej zaawansowane usługi sieciowe oraz jak zarządzać i utrzymać sieć na poziomie podstawowy.

Kursu dostarcza słuchacze wiedzę i umiejętności pozwalające na konfigurowanie routerów i przełączników oraz na rozwiązywanie typowych problemów związanych z OSPF, EIGRP, STP i VTP w sieci IPv4 i IPv6. Słuchacze mają również możliwość rozwijania wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do implementacji bardziej zaawansowanych usług sieciowych, jak również umiejętności zarządzania systemami operacyjnymi, konfiguracją urządzeń pośredniczących oraz zasad licencjonowania rozwiązań sieciowych.

Cele kursu:

• Konfigurować i rozwiązywać problemy związane z działaniem DHCP i DNS dla IPv4 oraz IPv6
  • Zrozumieć i opisać działanie oraz korzyści z wykorzystywania protokołu Spanning Tree (STP)
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy z STP
  • Zrozumieć i opisać działanie oraz korzyści płynące z agregacji łączy i Cisco VLAN Trunk Protocol (VTP)
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy z VTP, STP i RSTP
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy z działaniem routerów w złożonej sieci IPv4 oraz IPv6
  • Protokół OSPF- jednoobszarowy oraz wieloobszarowy
  • Protokół EIGRP
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy zaawansowanych funkcji routerów oraz implementować protokoły RIP, OSPF i EIGRP dla IPv4 oraz IPv6
  • Zarządzać plikami licencyjnymi i konfiguracyjnymi Cisco IOS ®

1. Wprowadzenie do zagadnień skalowania sieci
  2. Nadmiarowość LAN
  3. Agregacja połączeń
  4. Sieci bezprzewodowe
  5. Optymalizacja i rozwiązywanie problemów OSPF działającego w jednym obszarze
  6. OSPF wieloobszarowy
  7. EIGRP
  8. Zaawansowana konfiguracja i rozwiązywanie problemów EIGRP
  9. Zarządzanie IOS oraz zasady licencjonowania.

CCNA Routing and Switching