Linux Essentials

Opis:

Kurs dostarcza słuchaczom wiedzę dotyczącą podstawy rozwiązań „open source”, podstawy wykorzystania systemów operacyjnych Linux wraz z obsługą poprzez linię poleceń.
Szkolenie przygotowane jest tak, aby każda osoba mogła wkroczyć w świat rozwiązań niezależnych od dostawcy. Coraz szersze zastosowanie systemów rodziny Linux, stawia przed inżynierami, zarówno z obszarów IT , jak i OT, nowe wyzwania. Zdobycie wiedzy objętej niniejszym kursem, znacznie ułatwi stawianie czoła takim wyzwaniom.

1. Introduction to Linux.
  2. Open Source Applications and Licenses.
  3. Using Linux.
  4. Command Line Skills.
  5. Getting Help.
  6. Working with Files and Directories.
  7. Archiving and Compression.
  8. Pipes, Redirection, and REGEX.
  9. Basic Scripting.
  10. Understanding Computer Hardware.
  11. Managing Packages and Processes.
  12. Network Configuration.
  13. System and User Security.
  14. Managing Users and Groups.
  15. Ownership and Permissions.
  16. Special Permissions, Links and File Locations.

Linux