Bezpieczeństwo

Opis:

Kurs stanowi następny krok w rozwoju profesjonalnej ścieżki kariery dla osób posiadających umiejętności na poziomie podstawowym w zakresie CCENT i chcących sprostać ciągle rosnącym wymaganiom bezpieczeństwa transmisji danych.

Kurs dostarcza słuchaczom wiedzę i umiejętności stanowiące wprowadzenie do zagadnień stawiących esencję koncepcji bezpieczeństwa. Podczas szkolenia słuchaczach ma możliwości zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do instalacji, podstawowego rozwiązywania problemów oraz monitorowania urządzeń sieciowych w celu utrzymania integralności, poufności i dostępności danych oraz obiektów infrastruktur komunikacyjnych.

Cele kursu:

• Rozumieć podstawy działania urządzeń.
  • Konfigurować oraz poruszać się po sieciach.
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy z zakresu dostępu do urządzeń w obszarze autoryzacji, uwierzytelniania oraz monitorowania .
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy w zakres rozwiązań kontroli dostępu poprzez serwery dostępu (ACS, ISE).
  • Konfigurować i rozwiązywać problemy z zakresu technologi firewall w obszarach brzegowych.
  • Konfigurować i rozwiązywać problem z zakresu analizy ruchu sieciowego – IPS.
  • Zabezpieczać punkty końcowe oraz chronić sieć przez znanymi atakami warstwy drugiej modelu OSI.
  • Zabezpieczać komunikację w celu zapewnienia integralności, poufności oraz autentyczności danych.
  • Konfigurować bezpieczne połączenia VPN.
  • Konfigurować firewall ASA przez CLI oraz ASDM.
  • Testować bezpieczeństwo sieci oraz tworzyć techniczne polityki bezpieczeństwa.

1. Nowoczesne zagrożenia w obszarze bezpieczeństwa sieci.
  2. Zabezpieczanie urządzeń sieciowych.
  3. AAA.
  4. Implementacja wybranych technologi firewall.
  5. Implementacja systemów wykrywania intruzów i zagrożeń (IPS).
  6. Zabezpieczenie LAN.
  7. Systemu kryptograficzne.
  8. Implementacja VPN.
  9. Konfiguracja Cisco ASA.
  10. Zaawansowana konfiguracja Cisco ASA.
  11. Zarządzanie bezpieczną siecią.

CCNA Security, Bezpieczeństwo