Wprowadzenie do sieci.

Opis

Wprowadzenie do sieci to kurs stanowiący wprowadzenie do programu CCNA Routing and Switching. Kurs ten przygotowany jest dla osób, które nie posiadają wiedzy w zakresie podstaw sieci, jak również dla osób posiadających podstawowe doświadczenie w zastosowaniach produkcyjnych. Kurs wprowadzenie do sieci obejmuje wprowadzenie do architektury, struktury, funkcjonalności, komponentów, modeli sieci komputerowych. Ponad to podczas kursu omawiane są zagadnienia zasad oraz dobrych praktyk wdrażania adresacji IP, podstawy technologii Ethernet, zasady oraz komponenty transmisji danych, poczynając od medium transmisyjnego po usługi sieciowe wyższych warstw modelu OSI.

Kurs daje słuchaczom możliwość zdobycia umiejętności budowania prostych sieci LAN, wykonania podstawowej konfiguracji urządzeń pośredniczących, wraz z zastosowaniem schematów adresacyjnych dla protokołu IP. Wiedza tego kursu jest niezbędna do uczestnictwa w kolejnych kursach programu CCNA Routing and Switching.

Cele kursu:

• Zrozumienie i opisanie urządzeń oraz usług używanych do komunikacji w sieciach komputerowych i w Internecie.
  • Zrozumienie i opisanie roli warstw protokołów w sieciach komputerowych.
  • Zrozumienie i opisanie znaczenia schematu adresowania oraz sposobu nazewnictwa w różnych warstwach sieci IPv4 i IPv6.
  • Projektowanie, obliczanie, stosowanie masek podsieci i adresowania w celu spełnienia wymagań dotyczących sieci IPv4 i IPv6.
  • Opisanie podstaw działania sieci Ethernet dotyczących mediów transmisyjnych i usług.
  • Tworzenie prostej sieci Ethernet składającej się z routerów i przełączników.
  • Używanie poleceń w wierszu poleceń (CLI) w celu wykonania podstawowej konfiguracji routera i przełącznika.
  • Wykorzystywanie programów sieciowych do analizy i weryfikacji przesyłanych danych w małej sieci lokalnej.

1. Poznawanie sieci
  2. Konfiguracja IOS