WASABI 2018 - II Wrocławskie Akademickie Spotkanie Ambitnych Bioinżynierów

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć na WASABI 2018 - czyli Wrocławskich Akademickich Spotkaniach Ambitnych Bioinżynierów, gdzie jednymi z prelegentów byli Barbara Szymańska, Prezes Zarządu Akademii CSG oraz Andrzej Cieślak - Fundator Akademii CSG. Wygłosili oni wykład na temat "Podstaw cyberbezpieczeństwa w systemach medycznych".

Prelegenci, mgr inż. Barbary Szymańskiej oraz mgr inż. Andrzeja Cieślaka, mówili o zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem w systemach medycznych. Cyberbezpieczeństwo w dzisiejszych czasach to stałe dążenie do zachowania zdrowego balansu pomiędzy informacją a Człowiekiem tak, aby to Człowiek mógł stabilnie i bez obaw korzystać z dóbr fizycznych i wirtualnych produkowanych w cybernetycznym społeczeństwie. Przemysł jest szczególnym obszarem, w którym zespół ekspertów stale dostarcza optymalne rozwiązania i wiedzę.

WASABI to konferencja organizowana specjalnie z myślą o studentach i mająca na celu integrację środowisk studentów zarówno I jak i II stopnia Inżynierii Biomedycznej. Dla tych pierwszych jest to świetna okazja do zapoznania się z możliwymi kierunkami rozwoju na kolejnym etapie studiów. Zaś studentom II stopnia daje szansę na doskonalenie już zdobytych umiejętności prezentacyjnych oraz wymiany swoich pomysłów. Spotkania z zaproszonymi przedstawicielami firm ze świata przemysłu mogą pokazać studentom szanse otwierające się po ukończeniu przez nich studiów.

Pierwsze Wrocławskie Akademickie Spotkania Ambitnych Bioinżynierów (WASABI) odbyły się w roku 2017 z inicjatywy Katedry Inżynierii biomedycznej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Konferencja ta miała umożliwić Studentom I i II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Biomedyczna nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych oraz Facebook`a.

Anna Goławska

Zespół Akademii CSG